HAVE FUN s.r.o
+421 911 454 552
Slovensky

O lukostreľbe a kúpe luku v 1.lukostreleckom obchode LUK.sk

Pomôžeme Vám začať s lukostreľbou a tiež sa ďalej v nej rozvíjať

Volám sa Michal Velčík a 1.lukostrelecký kamenný obchod (aj e-shop) s lukostreleckými potrebami vediem zároveň ako tréner Lukostreleckého klubu ELÁN, ktorý pôsobí vo Viničnom i Bernolákove i Slovenskom Grobe a tiež prevádzkujem prvú oficiálnu strelnicu na luky a kuše na Slovensku, tiež v Bernolákove (www.strelba.sk) aj vnútornú profesionálnu lukostrelnicu na luky a kuše vo Viničnom vo vlastnej hale LUK.sk Napísal som pre Vás aj prvú ucelenú knižku k technikám lukostreľby s názvom Športová lukostreľba, nájdete link na tejto hlavnej stránke kliknite sem. V roku 2017 sme spustili dennú prevádzku lukostreleckej arény v obci Viničné, ako súčasť 1. lukostreleckého obchodu LUK.sk, kde realizuje tréningy v zimných mesiacoch niekoľkokrát do týždňa lukostrelecký klub ELÁN a kde realizujeme kurzy pre jednotlivcov i skupiny a tiež novinku tímovej akčnej  zábavy - akčnú tímovú hru Boj s lukom (www.bojslukom.sk).

Lukostreľbe sa venujem už viac ako 29 rokov súťažne, už 16 rokov vediem tréningy v lukostreleckom klube ELÁN. Sám som nastavoval, predával a pripravoval osobne už tisíce lukov pre svojich zákazníkov, mnohí  nich sú dnes aktívni súťažní strelci. Naučil som svojich predajcov, aby plne dokázali vyhovieť Vašim potrebám, preto sa môžete na nás s dôverou obrátiť pri Vašich začiatkoch s týmto kráľovským športom, prípadne aj pri Vašom ďalšom rozvoji v lukostreľbe.

Kúpa Vášho luku alebo kuše je pre nás i Vás osobná záležitosť, preto k tomu pristupujeme vždy individuálne a snažíme sa vybavovať každého zákazníka plne profesionálne. Preto kúpa luku pre dospelého trvá približne 1 až 1,5 hod. (niekedy aj 2-3 hodiny pri kladkových lukoch a špeciálnych olympijských lukoch). Nie sme e-shop, ktorý Vám tovar len prebalí z krabice do krabice, ale snažíme sa riešiť Vaše lukostrelecké potreby, pretože my sami sme lukostrelci a je to pre nás nielen vec cti, ale aj osobnej povinnosti a prestíže. Aj preto sme najväčší a najlepší lukostrelecký obchod v SR a je našou ambíciou pracovať na tomto dlhodobom cieli, lukostreľba je pre nás nielen voľba a práca, ale aj súčasť nášho životného štýlu.

Ako Vám môžeme pomôcť pri výbere a nastavení správneho luku ?

Odporúčame Vám, aby ste sa poradili s odborníkom-lukostrelcom predtým než si kúpite svoj prvý luk, najmä pri lákavých ponukách cez internet. Výber správneho luku a jeho nastavenie, výber komponentov a príprava luku na streľbu nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Môžete sa vyhnúť tomu, že luk nebude pre Vás vhodný, alebo príslušenstvo nebude vhodné, či dokonca skončíte úplne s nesprávnym príslušenstvom, čo môže odradiť od tohto krásneho športu, prípadne poškodiť luk alebo dokonca až zraniť samotného strelca. Šarlatánov a laikov, ktorí predávajú luky je na Slovensku už naozaj dosť, sami sa často stretávame s následkami ich predajov ľuďom, ktorí o tom veľa nevedia a doslova naleteli "obchodníkovi". Luky, šípy, kuše a príslušenstvo v našej ponuke Vám pomôžeme vybrať podľa Vašich požiadaviek a fyzických parametrov a pripraviť ich na okamžitú streľbu, naučiť Vás luk používať, aby Vám roky slúžil k Vašej spokojnosti a mali ste ho čo najlepšie zladený s Vami, teda strelcom. Len ak máte aj správnu výbavu a dobre zladenú, tak môžete naozaj tento šport "vychutnať", ak zároveň viete AKO, s tým Vám vedia pomôcť naši tréneri zvládnuť základy techniky lukostreľby. Už jedna hodina s naším inštruktorom Vám dá viac ako jeden rok vlastného netechnického strieľania, radi Vás o tom presvedčíme.

Luky, kuše  a príslušenstvo v našej ponuke sú starostlivo vyberané,  v ponuke sa snažíme mať praxou overený, dlhodobo kvalitný tovar. Niekedy nízka cena a zdanlivo "skvelá" ponuka z internetu zvedie zákazníka kúpiť aj lacný luk, avšak je to len krátkodobé riešenie potreby. Podozrivo lacné luky sú vo väčšine prípadov predzvesťou problému, čo sa týka kvality výrobku, najmä použitého materiálu (životnosť) alebo jeho funkčných vlastností (presnosť, rýchlosť, pružnosť, efektívnosť a vhodnosť záťaže pre strelca). Niektoré z lukov, ktoré má konkurencia v ponuke už nemáme, pretože z minulosti sme zistili ich nízku kvalitatívnu úroveň. Ak taký luk inde nájdete a u nás nie, je to práve kvôli tomu, zavolajte nám radšej a vyhnete sa problémom. Nemáme problém zohnať čokoľvek z lukostreleckého sortimentu, no nie všetko chceme predávať, najmä to nie, s čím nebudete spokojní, preto dôsledne vyberáme kvalitné tovary a len tie ponúkame zákazníkom, vyraďujeme z ponuky nekvalitné výrobky, ak také zistíme. Pre najväčšieho lukostreleckého distribútora na svete sme sa na Slovensku stali národným distribútorom pre Slovensko práve vďaka kvalite služieb a dlhodobej čestnej spolupráci. My sa snažíme si s Vami budovať rovnako dlhodobý vzťah, čomu odpovedá aj náš venovaný čas a energia už pri prvom Vašom nákupe, čo si môžete ľahko overiť pri prvom nákupe.

Dávame Vám do pozornosti možnosť prísť si luky k nám do kamenného obchodu do Viničného prezrieť, vyskúšať a zastrieľať si z nich pri samotnej kúpe v našej novej lukostreleckej hale (alebo pred ňou využiť kurz a zistiť, ktorý luk Vám pasuje najviac) a následne si tak lepšie vybrať, ktorý je pre Vás ten najvhodnejší spolu s naším odporúčaním. Ak máte záujem prísť osobne do skladu do Viničného, zavolajte nám prosím VOPRED na 0911 45 45 52 a dohodneme si s Vami konkrétny termín a naplno sa Vám povenujeme. Od roku 2018 máme pravidelne otvorené aj v sobotu (vrátane vnútornej lukostrelnice). Ideálny spôsob, aký luk Vám vyhovuje je absolvovať nami vytvorený špeciálny superbalíček lukov, kde na jednom mieste si vyskúšate pod vedením inštruktora každý zo základných typov lukov a učíte sa základy technickej streľby.

Odporúčame Vám, aby ste si Vašu návštevu v našom obchode vždy dohodli s nami vopred, vyhnete sa tak čakaniu, ak sa budeme venovať práve iným zákazníkom.


Pár slov k lukostreľbe

Čoraz viac ľudí si nachádza cestu k tomuto kráľovskému športu, s ktorým je možné začať prakticky v každom veku. Ľudia v ňom nachádzajú predovšetkým možnosť relaxu v prírode a zároveň rozvíjajú svoje telesné a duševné schopnosti, ako je to napríklad pri joge. Priebeh výstrelu z mentálneho hľadiska je veľmi podobný meditácii, je to doslova "6-sekundová" meditácia a vtedy je šanca na presný zásah najvyššia.

Lukostreľba je pre mnohých súčasťou ich životného štýlu, je to skvelý oddychový šport a v každom prípade dobrý koníček a spôsob ako príjemne tráviť voľný čas sám alebo s priateľmi. Umožňuje zlepšovať sebakontrolu a sebadisciplínu a zároveň prináša uspokojenie, je tu jasne viditeľný vzťah medzi príčinou a následkom pri postupnom zvládaní techniky streľby a zlepšovanie techniky streľby so sebou prináša aj zlepšovanie výsledkov na terči, dobrý výstrel skúseného lukostrelca takmer vždy končí v strede terča a náhody či šťastie sú tu nepodstatné. Nezameriavajte sa na terč, nevenujte mu energiu, sústreďte sa vždy na seba a hlavne pokiaľ ešte nemáte zvládnutý výstrel, pochopíte to, ak absolvujete u nás kurz lukostreľby, naši tréneri vás za hodinu posunú ďalej ako sa sami dostanete za rok, pochopíte ak prídete na kurz k nám. 

Každý má inú predstavu, ako tento šport chce praktizovať, jednému stačí si pár krát za mesiac vystreliť, iní to považujú za relax po namáhavej práci a sú aj takí, ktorí v sebe zistia potrebu súťažiť a neustále sa zlepšovať. Existuje viacero podôb lukostreľby, ktoré vychádzajú predovšetkým z toho, z akého luku chcú ľudia strieľať. Pre jednu skupinu je ich túžbou strieľať z klasického, hiastorického resp. tradičného luku longbow, aký mal napr. Robin Hood, alebo používať krátke staroveké luky, pre iných je zasa snom naučiť sa strieľať presne aj na dlhšie vzdialenosti, čo umožňujú športové reflexné luky, nazývané aj olympijské luky s podkategóriou holé luky a pre technicky orientovaných strelcov sú tu kladkové luky, ktoré sú konštrukciou niekde na polceste medzi športovým lukom a kušou. Viac informácií o lukostreľbe, našom klube a súťažiach nájdete na www.strelba.sk.

Predtým, ako si začnete zaobstarávať lukostreleckú výbavu, odpovedzte si na tieto otázky:

- Aký typ lukostreľby ma najviac zaujíma ? (streľba na terč, streľba na makety zvierat, lov či inštinktívna streľba - od toho sa odvíja typ luku a jeho výbava)
- Chcem strieľať len občas (ako hobby) alebo chcem trénovať pravidelne ? (príp. aj pod vedením trénera)
- Chcem strieľať len pre zábavu a relax alebo časom možno aj v nejakom klube a súťažne ?
- Luk má byť len pre mňa a len ja s ním budem strieľať alebo má byť pre viacerých, napr. niečo ako "rodinný luk", spoločná zábava ?
- Chcem strieľať čo najpresnejšie na terč alebo ma skôr lukostreľba zaujíma ako tradičná, historická či lovecká aktivita ?
- Ak chcem strieľať pravidelne, mám na tento šport dostatok času ? (absolútne minimum perspektívnej streľby je 2 x 2 hodiny za týždeň)
- Budem strieľať len doma alebo chcem si nájsť klub, v ktorom mi pomôžu sa ďalej rozvíjať ? (od toho závisí náročnosť prvej výbavy, potreba terčovnice)
- Som dostatočne trpezlivý a nenechám sa odradiť počiatočnými neúspechmi ? ( oplatí sa mi vôbec investovať do drahej výbavy, alebo mi stačí najprv základný luk ?)
- Aký mám približne rozpočet na začatie s týmto športom, to je dôležitá otázka, pretože od nej sa odvíja kvalita, náročnosť a rozsah lukostreleckej výbavy.
- Môžem prísť do profesionálneho lukostreleckého obchodu osobne alebo to môžem riešiť len na diaľku/telefonicky ? (prísť osobne je bez pochýb najlepšie riešenie, umožňuje namerať komplexne strelca a zistiť aký typ luku strelec preferuje tým, že si ich viacero "chytí do ruky" a vyskúša a tiež umožní zistiť potrebnú úvodnú silu luku, toto je naša práca, ktorú už ocenili tisíce spokojných zákazníkov. V prípade, že nemôžete prísť osobne, vhodnými otázkami našich skúsených predajcov sa dokážeme priblížiť čo najviac k Vašej potrebe a poslať Vám tak vhodný luk pre Vás)

A hlavne odporúčame nekupovať luky od pokútnych a neodborných, často až šarlatánskych predajcov, ktorí väčšinou o lukoch a lukostreľbe nič nevedia, už vôbec Vám ho nevedia nastaviť a pripraviť či zaučiť Vás k používaniu, nevedia Vám poradiť ohľadne vhodných šípov a príslušenstva a väčšinou Vám ponúkajú práve to, čo majú skladom, aby niečo predali, často pre vás úplne nevhodné aj z pohľadu zdravia. 

Pre nás je dôležité, aby ste mali luk, ktorý skutočne potrebujete a využijete, nie je to pre nás krátkodobý vzťah, ale myslíme perspektívne a budeme radi, ak sa budeme stretávať častejšie (aj prípadne na súťažiach, ktoré pre Vás organizujeme) a lukostreľbe sa budete venovať dlhodobo, to predpokladá aj vhodný prístup predajcu hneď na začiatku. Máme už v referencii stovky strelcov, ktorí si kúpili od nás prvý luk a dnes už pravidelne strieľajú na súťažiach a tisíce spokojných rekreačných lukostrelcov po celom Slovensku.

Ak ešte nie ste rozhodnutí, či sa chcete venovať lukostreľbe dlhodobo a chcete si zastrieľať bez toho, aby ste investovali do lukostreleckej výstroje, zavolajte nám a dohodnite si lekciu lukostreľby s trénerom (www.strelba.sk). Ak sa rozhodnete aktívne strieľať a chcete sa zlepšovať a ste z okolia cca do 30 km (Viničné, Bernolákovo, Senec, Pezinok, Modra, Bratislava atď), môžete sa stať prípadne aj členom nášho lukostreleckého klubu ELÁN, uvítame deti z blízkeho okolia aj dospelých.

 

S úctou

Ing. Michal Velčík

lukostrelec, vedúci LUK.sk a tréner Lukostreleckého Klubu ELÁN

& Predajcovia: Ing. Ján Vrtieľka, PhD. a Adrián Sebök

 

Kontaktné údaje spoločnosti:

Názov spoločnosti: HAVE FUN s.r.o.
Sídlo: Družstevná 1/806, Viničné 900 23
IČO: 44372159 DIČ: 2022683047 IČ DPH: SK2022683047
email: luk@luk.sk
mobil: 0911 45 45 52

www.luk.sk (1. lukostrelecký kamenný obchod v SR od roku 2008, najväčší sortiment lukostreleckých potrieb v SR, vnútorná strelnica)
www.kusa.sk (špecializácia na kuše a príslušenstvo, najväčší obchod v SR na kuše)
www.strelba.sk (stránka klubu ELÁN a lukostreleckého areálu v Bernolákove i Viničnom, súťaže ktoré organizujeme)
www.havefun.sk a www.TOPteambuilding.sk ( firemné zážitkové akcie, eventy a teambuilding)
www.bojslukom.sk (tímové adrenalínové strieľanie po sebe lukmi a bezpečnými loptovými šípami)
www.TOPpaintball.sk (adrenalínová hra s paintballovými zbraňami na military ihrisku v Bernolákove)

Tovar Vám zašleme na dobierku alebo ideálne si ho môžete vyzdvihnúť osobne z obchodu a máte tak možnosť lepšie si vybrať to čo potrebujete. Objednať si môžete prostredníctvom objednávkového formuláru na www.luk.sk alebo emailu luk@luk alebo telefonicky.

Lukostreľba je celoročný šport, môžete si zastrieľať počas týždňa aj v našej lukostreleckej hale - súčasť obchodu.